kategoria: Dziecko
1 czerwiec 2024

Nowo powstały wodny plac zabaw główną atrakcją z okazji Dnia Dziecka

zdjęcie: Nowo powstały wodny plac zabaw główną atrakcją z okazji Dnia Dziecka / pixabay/8442447
Pierwszy w Radomiu wodny plac zabaw, choć działa dopiero od dwóch dni, już stał się główną atrakcją dla najmłodszych. Od samego rana w sobotę rodzice z dziećmi świętują tutaj Dzień Dziecka - powiedział PAP rzecznik Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu Dariusz Osiej.
REKLAMA

Wodny plac zabaw to jeden ze zwycięskich projektów radomskiego budżetu obywatelskiego. Został wybudowany w pobliżu zalewu na Borkach, który jest ulubionym miejscem wypoczynku radomian i mieszkańców okolicznych gmin. W niecce o powierzchni 200 m kw. znajduje się kilkanaście różnego rodzaju urządzeń, stanowiących atrakcje wodne dla najmłodszych. "Od samego rana w sobotę rodzice z dziećmi świętują tutaj Dzień Dziecka" - powiedział Osiej.

Wodny plac zabaw znalazł się wśród zwycięskich projektów do budżetu obywatelskiego w 2022 r. Jego pomysłodawcy oszacowali wówczas koszt inwestycji na 1 mln zł i taka kwota została zarezerwowana. Na pierwszy przetarg wpłynęła jedna oferta opiewająca na 2,4 mln zł. Z powodu braku całej kwoty, przetarg unieważniono. Dodatkowe pieniądze na inwestycję znalazły się dopiero w 2023 r. Drugi ogłoszony przez MOSiR przetarg wygrała ponownie firma Deka z Iłży z ofertą opiewającą na ponad 2,3 mln zł.

Wodny plac zabaw jest czynny codziennie w godz. 10-18. Mogą z niego korzystać dla dzieci w wieku od 3 do 13 lat. (PAP)

ilp/ ral/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Radom
14.8°C
wschód słońca: 04:17
zachód słońca: 20:58
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Radomiu

kiedy
2024-06-23 18:00
miejsce
Radomska Orkiestra Kameralna,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-02 19:00
miejsce
Resursa Obywatelska, Radom,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-08 17:00
miejsce
Radomska Orkiestra Kameralna,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-14 19:00
miejsce
Radomskie Centrum Sportu, Radom,...
wstęp biletowany