Jesteśmy w stałej gotowości!

fot. nadesłane
W sobotę 4 marca, kolejne pododdziały 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej odbyły szkolenie rotacyjne. Strzelanie, nawiązywanie łączności, rozwijanie i przygotowanie elektrowni polowych, zajęcia sportowe, doskonalenie umiejętności strzeleckich oraz obsługi broni, m.in. w takich zajęciach wzięli udział żołnierze kompanii dowodzenia z Radomia.
REKLAMA
Weekend szkoleniowy dla żołnierzy kompanii dowodzenia był okazją do doskonalenia technik strzelania oraz postaw strzeleckich. Podczas “rotacji” zaplanowano strzelania statyczne, żołnierze musieli wykazać się dużą celnością i skupieniem strzelając z postawy leżącej do tarczy oraz w postawie klęczącej do ukazującego się celu. Zajęcia strzeleckie odbyły się na strzelnicy garnizonowej w Dęblinie.

Kolejnym etapem szkolenia rotacyjnego były zajęcia specjalistyczne. Walcząc z warunkami pogodowymi żołnierze z zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach. Terytorialsi doskonalili umiejętności z zakresu łączności, obserwacji przeciwlotniczych oraz zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi podczas działań bojowych. Ćwiczyli również rozwijanie i przygotowanie elektrowni polowych, na wypadek przerw w dostawach prądu. Nie zabrakło zajęć z wychowania fizycznego, które podnoszą sprawność fizyczną u żołnierzy.

Żołnierze kompanii dowodzenia rozwijają i podnoszą swoje kwalifikacje. „Rotacja” była doskonałą okazją do przygotowania żołnierzy plutonu zasilania do egzaminu, dodający uprawnienia w zakresie eksploatacji i konserwacji urządzeń oraz instalacji sieci energetycznych. Egzamin zostanie przeprowadzony przez wojskową energetyczną komisję kwalifikacyjną (WEKK).

Kompania dowodzenia jest jednym z pododdziałów 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.  Jeśli chcesz zostać terytorialsem, postawić pierwsze kroki w wojsku, nauczyć się strzelać i poznać wojskowe rzemiosło skontaktuj się z rekruterami z Twojej okolicy za pośrednictwem strony internetowej https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl/, albo zgłoś się do Wojskowego Centrum Rekrutacji (dawne WKU) odpowiedniego dla Twojego miejsca zamieszkania. 
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Radom
2.5°C
wschód słońca: 06:15
zachód słońca: 19:04
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Radomiu

kiedy
2023-04-01 19:00
miejsce
Radomskie Centrum Sportu, Radom,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-01 20:00
miejsce
Dom Kultury Borki, Radom, Sucha 2
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-12 20:00
miejsce
Radomska Orkiestra Kameralna,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-13 19:00
miejsce
Radomska Orkiestra Kameralna,...
wstęp biletowany