21 maj 2024

Polregio i Uniwersytet Radomski podpisały umowę dot. studiów w zakresie transportu kolejowego

zdjęcie: Polregio i Uniwersytet Radomski podpisały umowę dot. studiów w zakresie transportu kolejowego / pixabay/1868256
Spółka Polregio, Uniwersytet Radomski i Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji podpisały we wtorek umowę w sprawie prowadzenia na radomskiej uczelni studiów podyplomowych z zakresu bezpieczeństwa eksploatacji i utrzymania taboru kolejowego.
REKLAMA

Studia rozpoczną się w semestrze zimowym roku akademickiego 2024/2025 i będą trwać dwa semestry. W ich organizację zaangażowała się spółka Polregio - największy polski przewoźnik pasażerski. "Nasza kadra to osoby wyspecjalizowane w wielu dziedzinach. Zatrudniamy 7 tys. pracowników i staramy się ich regularnie dokształcać" – powiedział podczas uroczystości podpisania umowy prezes Polregio Adam Pawlik.

Rektor Uniwersytetu Radomskiego prof. Sławomir Bukowski zauważył, że działająca od 75 lat radomska uczelnia ma bogatą tradycję w kształceniu specjalistów z branży kolejowej. "Przywiązujemy dużą wagę do kształcenia inżynierów w zakresie transportu kolejowego, w tym w takich specjalnościach jak m.in. automatyzacja i sterowanie w transporcie kolejowym" - powiedział rektor.

Dziekan Wydziału Transportu, Elektrotechniki i Informatyki Uniwersytetu Radomskiego dr hab. Tomasz Perzyński wyraził nadzieję, że uruchomienie od semestru zimowego nowych studiów podyplomowych będzie początkiem dobrej współpracy radomskiej uczelni z Polregio. "Biorąc pod uwagę oczekiwania Polregio, razem z naszym partnerem - Stowarzyszeniem Inżynierów i Techników Komunikacji, skroiliśmy studia na potrzeby tej spółki” – zauważył dziekan.

Studia podyplomowe "Bezpieczeństwo eksploatacji i utrzymanie taboru kolejowego" ruszą od semestru zimowego roku akademickiego 2024/2025 i będą trwać dwa semestry. Ich celem jest przygotowanie słuchaczy do rozwiązywania zaawansowanych problemów w zakresie eksploatacji, planowania procesów naprawczych, diagnostyki taboru, obsługi systemów i urządzeń związanych z diagnostyką taboru, nadzorowania i zarządzania odpowiednimi procesami związanymi z eksploatacją, bezpieczeństwem oraz utrzymaniem taboru kolejowego. Ważnym aspektem kształcenia jest też specjalistyczna wiedza z organizacji transportu kolejowego, bezpieczeństwa oraz zarządzania ryzykiem w transporcie kolejowym. (PAP)

ilp/ mmu/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Radom
14.8°C
wschód słońca: 04:17
zachód słońca: 20:58
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Radomiu

kiedy
2024-06-23 18:00
miejsce
Radomska Orkiestra Kameralna,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-02 19:00
miejsce
Resursa Obywatelska, Radom,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-08 17:00
miejsce
Radomska Orkiestra Kameralna,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-14 19:00
miejsce
Radomskie Centrum Sportu, Radom,...
wstęp biletowany