Rowery miejskie nie wrócą na wiosnę - miasta nie stać na utrzymanie systemu

zdjęcie: Rowery miejskie nie wrócą na wiosnę - miasta nie stać na utrzymanie systemu / pixabay/4245347
W tym sezonie nie będzie rowerów miejskich w Radomiu. Zarówno jednoślady, jak i urządzenia stacji bazowych trafiły do magazynów. Miasta nie stać na utrzymywanie systemu, samorząd szuka pieniędzy z zewnątrz.
REKLAMA

Po raz ostatni rowery miejskie w Radomiu można było wypożyczać przed wybuchem pandemii. W marcu 2020 r. władze Radomia ogłosiły, że zamiast na rower miejski przeznaczą 1 mln zł na dodatki dla walczącego z COVID-19 personelu Radomskiego Szpitala Specjalistycznego i Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.

W kolejnych latach sukcesywnie znikały z radomskich ulic - najpierw jednoślady, a ostatnio – w lutym - także stacje bazowe, które trafiły do magazynu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (MOSiR). Mieszkańcy Radomia mieli jednak nadzieję, że na wiosnę tego roku system znowu ruszy. Tak się jednak nie stanie, bo – jak tłumaczy MOSiR - brakuje pieniędzy.

"Szukamy finansowania zewnętrznego, byśmy mogli ten projekt kontynuować w naszym mieście" - powiedział PAP rzecznik Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Dariusz Osiej.

System rowerów miejskich ruszył w Radomiu w 2017 r. W mieście powstało 25 stacji bazowych z 250 jednośladami. W pierwszym sezonie rowery wypożyczano ponad 152 tys. razy. (PAP)

autorka: Ilona Pecka

ilp/ akub/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Radom
3°C
wschód słońca: 06:15
zachód słońca: 19:04
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Radomiu

kiedy
2023-04-01 19:00
miejsce
Radomskie Centrum Sportu, Radom,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-01 20:00
miejsce
Dom Kultury Borki, Radom, Sucha 2
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-12 20:00
miejsce
Radomska Orkiestra Kameralna,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-13 19:00
miejsce
Radomska Orkiestra Kameralna,...
wstęp biletowany