kategoria: Na Sygnale
4 czerwiec 2024

17-latkowie ukradli quada, odpowiedzą za swoje czyny jak dorośli

zdjęcie: 17-latkowie ukradli quada, odpowiedzą za swoje czyny jak dorośli / pixabay/1062002
Dwaj 17-latkowie z pow. sokołowskiego (Mazowieckie) zorganizowali sobie przejażdżkę kradzionym quadem, która zakończyła się policyjnym pościgiem. Za swój czyn młodzi mężczyźni odpowiedzą jednak jak dorośli – poinformowała we wtorek miejscowa policja.
REKLAMA

Rzeczniczka miejscowej policji st. sierż. Aleksandra Borowska przekazała, że 1 czerwca w Sokołowie Podlaskim policjanci patrolujący miasto zauważyli dwóch młodych mężczyzn, którzy jechali quadem bez kasków. Pojazd nie miał tablicy rejestracyjnej. Kiedy mundurowi dali im znak do zatrzymania się, jadący quadem usiłował skręcić w uliczkę między budynkami. W trakcie próby ucieczki przed patrolem, kierujący czterokołowcem uderzył w znak drogowy.

Jak się okazało siedzący za kierownicą 17-latek był nietrzeźwy; miał pół promila alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem. Przy okazji wyszło też na jaw, że quad nie należał do żadnego z nastolatków. Zabrali go znajomemu bez jego wiedzy i zgody.

Młodzi mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Obaj usłyszeli zarzuty kradzieży quada, a kierujący dodatkowo – zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. "Z uwagi na ukończenie 17. roku życia, obaj odpowiedzą za popełnienie czynu karalnego jako dorośli. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności" - zaznaczyła policjantka. (PAP)

ilp/ agz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Radom
14.8°C
wschód słońca: 04:17
zachód słońca: 20:58
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Radomiu

kiedy
2024-06-23 18:00
miejsce
Radomska Orkiestra Kameralna,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-02 19:00
miejsce
Resursa Obywatelska, Radom,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-08 17:00
miejsce
Radomska Orkiestra Kameralna,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-14 19:00
miejsce
Radomskie Centrum Sportu, Radom,...
wstęp biletowany