kategoria: Na Sygnale
7 czerwiec 2024

21-latek jechał autem, mimo że nie ma prawa jazdy; grozi mu do 30 tys. zł grzywny

zdjęcie: 21-latek jechał autem, mimo że nie ma prawa jazdy; grozi mu do 30 tys. zł grzywny / pixabay/4803538
W Glinojecku kierowca osobowego peugeota na widok policyjnego radiowozu gwałtownie zmienił kierunek jazdy, Uwagę funkcjonariuszy zwróciło też niesprawne oświetlenie samochodu. Podczas kontroli okazało się, że 21-letni kierujący autem nie ma prawa jazdy. Grozi mu teraz grzywna do 30 tys. zł.
REKLAMA

Rzeczniczka Komendy powiatowej Policji w Ciechanowie asp. Magda Zarembska poinformowała w piątek, że dwa dni wcześniej w Glinojecku patrol policji zwrócił uwagę na kierującego peugeotem, który na widok radiowozu gwałtownie zmienił kierunek jazdy - mundurowi podejrzewali, że chce on uniknąć kontroli drogowej, wobec tego zatrzymali auto, tym bardziej, że miało ono zepsute światła.

"Za kierownicą peugeota siedział 21-letni mieszkaniec powiatu płońskiego. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych okazało się, że nie ma on prawa jazdy. Za popełnione wykroczenia mężczyzna odpowie teraz przed sądem" - przekazała asp. Zarembska. Przypomniała, że za jazdę bez wymaganych uprawnień obligatoryjnie, w każdym przypadku, sprawa kierowana jest do sądu, gdzie za taki czyn grzywna może wynieść nawet 30 tys. zł.

W takich przypadkach - jak dodała rzeczniczka ciechanowskiej policji - obowiązkowo orzekany jest też zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres od sześciu miesięcy do trzech lat, przy czym jeżeli zakaz ten zostanie złamany to sprawcy grozi już wtedy kara więzienia, od trzech miesięcy do pięciu lat.(PAP)

Autor: Michał Budkiewicz

mb/ mark/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Radom
15.6°C
wschód słońca: 04:17
zachód słońca: 20:58
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Radomiu

kiedy
2024-06-23 18:00
miejsce
Radomska Orkiestra Kameralna,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-02 19:00
miejsce
Resursa Obywatelska, Radom,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-08 17:00
miejsce
Radomska Orkiestra Kameralna,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-14 19:00
miejsce
Radomskie Centrum Sportu, Radom,...
wstęp biletowany