kategoria: Na Sygnale
5 czerwiec 2024

Napastnik uderzył butelką w głowę pasażera miejskiego autobusu

zdjęcie: Napastnik uderzył butelką w głowę pasażera miejskiego autobusu / pixabay/923199
Do 5 lat więzienia grozi 46-letniemu mężczyźnie, który w autobusie komunikacji miejskiej w Radomiu zaatakował butelką pasażera i uszkodził drzwi. Sprawca usłyszał zarzuty i ma dozór policji – poinformowała w środę rzeczniczka radomskiej policji Justyna Jaśkowiak.
REKLAMA

"Mężczyzna uderzył butelką w głowę stojącego przy drzwiach pasażera, uszkodził szybę w drzwiach, po czym wysiadł z autobusu na przystanku przy ul. Warszawskiej" – zrelacjonowała policjantka.

Niedługo potem zawiadomieni o ataku mundurowi zatrzymali 46-latka, który odpowiadał rysopisowi sprawcy przestępstwa. Mężczyzna był kompletnie pijany - trafił do policyjnej celi.

"Zgodnie z Kodeksem karnym 46-latek odpowie za +naruszenie czynności narządu ciała+ i uszkodzenie mienia. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności" – powiedziała rzeczniczka. Dodała, że wobec podejrzanego zastosowano jako środek zapobiegawczy dozór policji.(PAP)

ilp/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Radom
14.8°C
wschód słońca: 04:17
zachód słońca: 20:58
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Radomiu

kiedy
2024-06-23 18:00
miejsce
Radomska Orkiestra Kameralna,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-02 19:00
miejsce
Resursa Obywatelska, Radom,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-08 17:00
miejsce
Radomska Orkiestra Kameralna,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-14 19:00
miejsce
Radomskie Centrum Sportu, Radom,...
wstęp biletowany