kategoria: Na Sygnale
6 czerwiec 2024

Policyjni motocykliści w akcji - zatrzymali amatorów ulicznych wyścigów

zdjęcie: Policyjni motocykliści w akcji - zatrzymali amatorów ulicznych wyścigów / fot. KMP w Radomiu
fot. KMP w Radomiu
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu, którzy pełnią służbę na motocyklach ujawniają wiele niebezpiecznych wykroczeń. M.in. zatrzymują piratów drogowych i kierowców, którzy popełniają bardzo niebezpieczne wykroczenia tj. omijanie i wyprzedzanie na przejściach dla pieszych. W ostatnich dniach zatrzymali dwóch młodych amatorów ulicznych wyścigów.
REKLAMA

Funkcjonariusze z drogówki każdego dnia kontrolują kierowców, którzy swym nieodpowiedzialnym zachowaniem i brakiem poszanowania dla przepisów stwarzają zagrożenie dla siebie, ale przede wszystkim dla innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci reagują też w przypadku prób ścigania się kierowców, by ta niebezpieczna rywalizacja na drogach nie doprowadziła do tragicznych wypadków.

We wtorek (04.06) po godz. 22 policyjni motocykliści zauważyli na ulicy Wernera dwa pojazdy marki BMW, którymi kierują młodzi mężczyźni. Kierujący ścigali się jadąc od ulicy Szarych Szeregów w kierunku ulicy Czarnieckiego. Widząc takie niebezpieczne zachowania policjanci natychmiast ruszyli za tymi pojazdami. Po chwili zatrzymali do kontroli dwa auta, którymi kierowali 18-latek i 19-latek.

Nieodpowiedzialni kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi, a na ich konta trafiły kolejne punkty karne, m.in. za używanie pojazdów powodując uciążliwość w obszarze zabudowanym, wyprzedzania na przejściu dla pieszych oraz niestosowanie się do powierzchni wyłączonej z ruchu.

 

Autor: Justyna Jaśkiewicz

 
źródło: policja.pl (Autor: Justyna Jaśkiewicz)
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Radom
14.8°C
wschód słońca: 04:17
zachód słońca: 20:58
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Radomiu

kiedy
2024-06-23 18:00
miejsce
Radomska Orkiestra Kameralna,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-02 19:00
miejsce
Resursa Obywatelska, Radom,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-08 17:00
miejsce
Radomska Orkiestra Kameralna,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-14 19:00
miejsce
Radomskie Centrum Sportu, Radom,...
wstęp biletowany