13 marzec 2023

Poważny wypadek w miejscowości Płasków. 3 osoby trafiły do szpitala

fot. KMP w Radomiu
Do bardzo niebezpiecznego w skutkach zdarzenia doszło w piątek w miejscowości Płasków. Jedna z kierujących nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu, w skutek czego 3 osoby znalazły się w szpitalu w tym 12 letnia dziewczynka.
REKLAMA

W piątek (10.03) około godziny 15 w miejscowości Płasków – Gościniec Warecki gm. Jedlińsk doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych. 22-letnia kierująca pojazdem marki Volkswagen nie zastosowała się do znaku A-7 i nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 37-letniej kierującej pojazdem toyota, która poruszała się prawidłowo drogą z pierwszeństwem przejazdu. W skutek tego zdarzenia do szpitala trafiły 3 osoby tj. kierująca volkswagenem, kierująca toyotą oraz 12-letnia dziewczynka pasażerka toyoty. Na miejscu kilka godzin trwały czynności służb ratunkowych oraz policji, droga była zablokowana. W trakcie obsługi zdarzenia udało się przebadać na zawartość alkoholu w organizmie kierującą volkswagen, która była trzeźwa natomiast ze względu na stan zdrowia od kierującej toyotą pobrano krew do badań laboratoryjnych.

Apelujemy o zachowanie czujności i ostrożności na drodze z uwagi na zmienne warunki atmosferyczne. Wystarczy chwila nieuwagi, a może dojść do bardzo poważnego w skutkach zdarzenia drogowego.

Zachowujmy szczególną ostrożność poruszając się pojazdem w niekorzystnych warunkach pogodowy, a także zbliżając się do przejść dla pieszych oraz skrzyżowań, gdzie jesteśmy zobowiązani ustąpić innym kierującym pierwszeństwa przejazdu.

Autor: sierż. szt. Dorota Wiatr-Kurzawa/WRD KMP w Radomiu.

 
źródło: policja.pl (Autor: sierż. szt. Dorota Wiatr-Kurzawa/WRD KMP w Radomiu.)
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Radom
3°C
wschód słońca: 06:15
zachód słońca: 19:04
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Radomiu

kiedy
2023-04-01 19:00
miejsce
Radomskie Centrum Sportu, Radom,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-01 20:00
miejsce
Dom Kultury Borki, Radom, Sucha 2
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-12 20:00
miejsce
Radomska Orkiestra Kameralna,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-13 19:00
miejsce
Radomska Orkiestra Kameralna,...
wstęp biletowany