Radom/ Śledztwo ws. prokurator, która prowadziła auto po pijanemu
Rzeczniczka przekazała, że Prokuratura Okręgowa prowadzi śledztwo w kierunku artykułu 178a § 1 kodeksu karnego. "Sprawa dotyczy zdarzenia z soboty, w którym uczestniczył jeden z prokuratorów z okręgu radomskiego" – przekazała Borkowska. Dodała, że obecnie trwają czynności w tej sprawie i więcej informacji na ten temat prokuratura udzieli we wtorek lub w środę.
Art.178a § 1 mówi, że "kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2".
Pełniąca obowiązki rzecznika Komendy Miejskiej Policji w Radomiu mł. asp. Karolina Krawczyk potwierdziła PAP, że w nocy z soboty na niedzielę w gm. Wolanów prowadząca auto prokurator z Prokuratury Rejonowej Radom Wschód wpadła do rowu. Jak się okazało, kobieta była pijana. Trafiła do policyjnego aresztu. (PAP)
Autorka: Ilona Pecka
ilp/ ok/
