14 marzec 2023

Spowodowała wypadek i odjechała z miejsca. Sama zgłosiła się na Policję

fot. KMP w Radomiu
Wczoraj na skrzyżowaniu ulic Limanowskiego i Tytoniowej doszło do wypadku, w którym, jak się później okazało brały udział 3 pojazdy. Sprawczyni zdarzenia odjechała z miejsca. Po kilkudziesięciu minutach sama zgłosiła się Policję.
REKLAMA

W poniedziałek (13.03) ok. godz. 15 do dyżurnego Komendy Miejskiej w Radomiu wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym dwóch pojazdów na skrzyżowaniu ulic Limanowskiego i Tytoniowej. Na miejscu zdarzenia znajdowały się dwa pojazdy osobowe, a ze wstępnych informacji wynikało, że kierująca smartem kobieta, z niewyjaśnionych przyczyn zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się czołowo z oplem. Obsługujący zdarzenie mundurowi z radomskiej drogówki ustalili, że w zdarzeniu brał udział również 3 pojazd, którego kierujący odjechał z miejsca wypadku. Po udzieleniu pierwszej pomocy i zabezpieczeniu miejsca wypadku ustalono szczegółowy przebieg zdarzenia z którego wynikało, iż nieznana kierująca citroenem skręcając w lewo z ulicy Tytoniowej nie ustąpiła pierwszeństwa 51-letniej kierującej smartem jadącej od ulicy Narutowicza. W wyniku zderzenia pojazdów, smart zjechał na przeciwległy pas ruchu uderzając w prawidłowo jadącego z naprzeciwka opla, którym kierował 61-letni mężczyzna. Nieznana kierująca citroenem po zdarzeniu odjechała z miejsca w kierunku ulicy Maratońskiej. W toku wykonywanych czynności mających na celu ustalenie przebiegu zdarzenia, mundurowi zabezpieczyli nagranie z monitoringu, na którym nagrało się całe zdarzenie drogowe. Policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy.

Po kilkudziesięciu minutach do III Komisariatu Policji w Radomiu zgłosiła się 31-letnia kobieta, która oświadczyła, że to ona kierowała citroenem w czasie zdarzenia. Kobieta stwierdziła, że była w szoku, wystraszyła się konsekwencji i dlatego odjechała z miejsca. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kobiety. Wynik badania wykazał, ze kobieta jest trzeźwa. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Przypominamy, że każdy kierujący pojazdem ma prawny obowiązek udzielenia pomocy ofiarom zdarzenia drogowego, a nieudzielenie jej podlega karze aresztu lub grzywny. Ponadto w stosunku do takiej osoby orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Radom
2.5°C
wschód słońca: 06:15
zachód słońca: 19:04
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Radomiu

kiedy
2023-04-01 19:00
miejsce
Radomskie Centrum Sportu, Radom,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-01 20:00
miejsce
Dom Kultury Borki, Radom, Sucha 2
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-12 20:00
miejsce
Radomska Orkiestra Kameralna,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-13 19:00
miejsce
Radomska Orkiestra Kameralna,...
wstęp biletowany