kategoria: Rozrywka
23 maj 2024

W pierwszy weekend czerwca Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji

zdjęcie: W pierwszy weekend czerwca Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji / pixabay/6611107
Iluzjoniści, ekwilibryści, akrobaci i artyści cyrkowi pojawią się w pierwszy weekend czerwca na ulicach Radomia. Przez dwa dni w tym mieście będzie się odbywał Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji.
REKLAMA

Impreza organizowana jest po raz trzynasty. "W tym roku nowością będzie miasteczko cyrkowe" – zapowiedziała w czwartek na konferencji prasowej wiceprezydent Radomia Katarzyna Kalinowska. Dodała, że organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, szczególnie dla najmłodszych, bo impreza zbiegnie się w czasie z obchodami Międzynarodowego Dnia Dziecka.

"Będą nie tylko animacje, ale także warsztaty i wiele możliwości spróbowania swoich sił w sztuce cyrkowej” – powiedział współorganizator wydarzenia Adrian Pruski.

Pokazy będą się odbywały równolegle w kilku miejscach na ulicy Żeromskiego - głównym radomskim deptaku. Swoje umiejętności zaprezentują artyści krajowi oraz goście z zagranicy, m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Chile i Hiszpanii. Występom towarzyszyć będą koncerty.

W sobotę, 1 czerwca prezentacje na ulicy Żeromskiego będą się odbywały od godz. 17, a w niedzielę, 2 czerwca od godz. 16. (PAP)

ilp/ miś/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Radom
14.8°C
wschód słońca: 04:17
zachód słońca: 20:58
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Radomiu

kiedy
2024-06-23 18:00
miejsce
Radomska Orkiestra Kameralna,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-02 19:00
miejsce
Resursa Obywatelska, Radom,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-08 17:00
miejsce
Radomska Orkiestra Kameralna,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-14 19:00
miejsce
Radomskie Centrum Sportu, Radom,...
wstęp biletowany