9 wrzesień 2021

Drugi Płocki Turniej Robotyczny Lego Education w PPPT - 11 września

fot. PAP
W Płockim Parku Przemysłowo-Technologicznym (PPPT) 11 września odbędzie się Drugi Płocki Turniej Robotyczny Lego Education. Podczas niego dzieci i młodzież podejmą wyzwania budując i programując roboty oraz wykonując konstrukcje z klocków Lego wraz z ich automatyzacją.
REKLAMA

"Spędź z nami ten dzień i przekonaj się, że klocki Lego służą nie tylko zabawie, mogą być pierwszym krokiem do narodzin polskiego Elona Musk’a" - zapraszają imprezę organizatorzy, PPPT oraz Academia Robotica.

Jak wyjaśnił PPPT w anonsie Drugiego Płockiego Turnieju Robotyki Edukacyjnej Lego, który odbywać się będzie w najbliższą sobotę pod hasłem: "Nauka poprzez zabawę!", "wydarzenie dedykowane jest dzieciom i młodzieży, przejawiającym nie tylko zainteresowania i umiejętności +robotyczne+, ale przede wszystkim ciekawym świata i kreatywnym". "Budowanie robotów, programowanie, konstrukcje z klocków Lego oraz ich automatyzacja to motywy przewodnie sobotniego turnieju" - podkreślono w czwartkowym komunikacie.

PPPT, zapraszając dzieci i młodzież w wieku od 5 do 14 lat wraz z rodzicami do kibicowania uczestnikom Drugiego Płockiego Turnieju Robotyki Edukacyjnej Lego, zapowiedział, iż w trakcie imprezy, poza zawodami, przewidywane są też inne atrakcje, jak strefa budowania w świecie gry Roblox czy warsztaty z budowania robotów Lego.

"Rozwój nowych technologii opartych na cyfryzacji i automatyzacji, to już dziś powszechna praktyka w świecie biznesu. Z kolei klocki Lego już dawno podbiły dziecięcą wyobraźnię. Połączenie tych dwóch obszarów może dawać zaskakujące efekty, o czym będziemy mogli przekonać się już wkrótce" - zaznaczył w informacji PPPT.

Drugi Płocki Turniej Robotyki Edukacyjnej Lego odbędzie się 11 września w godz. od 9. do 13. w siedzibie PPPT przy ul. Łukasiewicza 39 - wstęp wolny.

PPPT to podmiot, w którym po połowie udziałów posiadają PKN Orlen oraz gmina-miasto Płock. Spółka działa od 2004 r. i zarządza obszarem o powierzchni ok. 200 ha. Jej klientami są podmioty - lokatorzy oraz inwestorzy, w tym podmioty różnych segmentów produkcyjnych oraz z branży usług.

W maju tego roku PKN Orlen otworzył na terenie PPPT innowacyjne Centrum Badawczo-Rozwojowe, wybudowane za ok. 184 mln zł. (PAP)

mb/ aszw/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
mazowieckie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Radomiu

kiedy
2021-11-21 17:00
miejsce
Radomska Orkiestra Kameralna,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-28 16:00
miejsce
Radomska Orkiestra Kameralna,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-28 19:00
miejsce
Radomska Orkiestra Kameralna,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-05 16:00
miejsce
Radomska Orkiestra Kameralna,...
wstęp biletowany