kategoria: Turystyka
5 czerwiec 2024

Od 23 czerwca loty z lotniska w Radomiu do Podgoricy w Czarnogórze

zdjęcie: Od 23 czerwca loty z lotniska w Radomiu do Podgoricy w Czarnogórze / pixabay/3511342
Od 23 czerwca z lotniska w Radomiu będzie można polecieć do Czarnogóry. Rejsy do Podgoricy, obsługiwane przez czarnogórską linię lotniczą Air Montenegro, oferuje biuro podróży Rego-Bis – poinformowały w środę zarządzające portem Warszawa-Radom Polskie Porty Lotnicze (PPL).
REKLAMA

"Air Montenegro to kolejny przewoźnik, który będzie operować na Lotnisku Warszawa-Radom" - przekazała rzeczniczka PPL Anna Dermont. Dodała, że loty do Czarnogóry będą odbywać się do końca września, raz w tygodniu - w niedzielę.

Pierwsze wakacyjne loty z Radomia wystartowały 25 maja. W ofercie Lotniska Warszawa-Radom znajdują się połączenia czarterowe do Antalyi i Tirany. W siatce lotów są też obsługiwane przez Wizz Air regularne rejsy do Larnaki na Cyprze. "Z kolei na pokładzie maszyn PLL LOT w te wakacje z Radomia polecieć będzie można do: Rzymu, Tirany i Prewezy" – powiedziała Dermont.

W maju Lotnisko Warszawa-Radom obsłużyło 5,8 tys. podróżnych. Łącznie od początku roku z radomskiego portu skorzystało 31,2 tys. osób.

Port lotniczy w Radomiu rozpoczął działalność w maju 2014 r. Przez krótki czas loty z tego miasta odbywały się m.in. do Rygi, Berlina, Wrocławia i Lwowa. Było to jedyne lotnisko użytku publicznego w Polsce, które powstało bez wsparcia unijnego. Po ogłoszeniu przez sąd w 2018 r. upadłości prowadzącej lotnisko miejskiej spółki Port Lotniczy Radom, lotnisko kupiły Polskie Porty Lotnicze i wybudowały je prawie od nowa. Pierwszy lot z nowego portu odbył się pod koniec kwietnia ub. roku.(PAP)

ilp/ malk/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Radom
14.8°C
wschód słońca: 04:17
zachód słońca: 20:58
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Radomiu

kiedy
2024-06-23 18:00
miejsce
Radomska Orkiestra Kameralna,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-02 19:00
miejsce
Resursa Obywatelska, Radom,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-08 17:00
miejsce
Radomska Orkiestra Kameralna,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-14 19:00
miejsce
Radomskie Centrum Sportu, Radom,...
wstęp biletowany