kategoria: Turystyka
18 kwiecień 2024

W I kw. 2024 r. lotnisko w Radomiu odprawiło 21 tys. pasażerów

zdjęcie: W I kw. 2024 r. lotnisko w Radomiu odprawiło 21 tys. pasażerów / pixabay/4615365
21 tys. pasażerów odprawiło w pierwszym kwartale 2024 r. lotnisko w Radomiu. Pod koniec maja ruch w radomskim porcie będzie większy - rozpoczną się wakacyjne loty czarterowe – poinformowały w czwartek Polskie Porty Lotnicze (PPL).
REKLAMA

Tylko w marcu z radomskiego portu skorzystało 6 131 pasażerów. Lotnisko w Radomiu obsługiwało w tym miesiącu wyłącznie połączenia regularne: do Rzymu, na pokładzie samolotów PLL LOT oraz do Larnaki na Cyprze, realizowane przez węgierskiego przewoźnika Wizz Air.

Letni rozkład lotów w lotnictwie ruszył wraz z końcem marca. Niebawem z Radomia realizowane będą wyloty wycieczkowe. Pierwsze rejsy czarterowe mają wystartować już pod koniec maja.

Wakacje z wylotem z radomskiego portu oferują m.in. biura: Coral Travel, ITAKA, Rego Bis, TUI, Grecos, Greckie Podróżei Anex Tour. W sprzedaży znajdują się wycieczki do: Antalyi, Tirany i Podgoricy.

Oprócz rejsów czarterowych w sezonie letnim z Radomia operować mają również samoloty PLL LOT, które na trasach regularnych latać będą do: Rzymu, Tirany, Ochrydy i Prewezy. W okresie wakacji rejsy do Larnaki kontynuować będzie też Wizz Air.

Port lotniczy w Radomiu rozpoczął działalność w maju 2014 r. Przez krótki czas loty z tego miasta odbywały się m.in. do Rygi, Berlina, Wrocławia i Lwowa. Było to jedyne lotnisko użytku publicznego w Polsce, które powstało bez wsparcia unijnego. Miasto zainwestowało w jego utworzenie ponad 100 mln zł. Po ogłoszeniu przez sąd w 2018 r. upadłości prowadzącej lotnisko miejskiej spółki Port Lotniczy Radom, lotnisko kupiły Polskie Porty Lotnicze i wybudowały je prawie od nowa. Pierwszy lot z nowego portu odbył się pod koniec kwietnia ub. roku. (PAP)

ilp/ drag/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Radom
14.8°C
wschód słońca: 04:17
zachód słońca: 20:58
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Radomiu

kiedy
2024-06-23 18:00
miejsce
Radomska Orkiestra Kameralna,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-02 19:00
miejsce
Resursa Obywatelska, Radom,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-08 17:00
miejsce
Radomska Orkiestra Kameralna,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-14 19:00
miejsce
Radomskie Centrum Sportu, Radom,...
wstęp biletowany