kategoria: Turystyka
27 maj 2024

Wystartowały wakacyjne loty czarterowe z lotniska Warszawa-Radom

zdjęcie: Wystartowały wakacyjne loty czarterowe z lotniska Warszawa-Radom / pixabay/635521
Pierwsze dwa wakacyjne czartery PLL LOT wystartowały w sobotę z lotniska Warszawa-Radom do Antalyi w Turcji. W czerwcu planowane są kolejne tego typu loty - do Grecji i Albanii – poinformowały w poniedziałek Polskie Porty Lotnicze (PPL).
REKLAMA

"Na pokładach dwóch samolotów PLL LOT do tureckiej miejscowości wypoczynkowej był komplet pasażerów; to klienci biur podróży Coral Travel, Itaka i TUI" – przekazała rzeczniczka PPL Anna Dermont.

W czerwcu z radomskiego portu lotniczego odbędą się kolejne rejsy czarterowe, m.in. do greckiej Prewezy i albańskiej Tirany. W siatce połączeń znajdują się również loty regularne: do Rzymu, na pokładzie maszyn PLL LOT, oraz do Larnaki na Cyprze realizowane przez Wizz Air.

Port lotniczy w Radomiu rozpoczął działalność w maju 2014 r. Przez krótki czas loty z tego miasta odbywały się m.in. do Rygi, Berlina, Wrocławia i Lwowa. Było to jedyne lotnisko użytku publicznego w Polsce, które powstało bez wsparcia unijnego. Miasto zainwestowało w jego utworzenie ponad 100 mln zł. Po ogłoszeniu przez sąd w 2018 r. upadłości prowadzącej lotnisko miejskiej spółki Port Lotniczy Radom, lotnisko kupiły Polskie Porty Lotnicze i wybudowały je prawie od nowa. Pierwszy lot z nowego portu odbył się pod koniec kwietnia ub. roku. (PAP)

ilp/ malk/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Radom
14.8°C
wschód słońca: 04:17
zachód słońca: 20:58
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Radomiu

kiedy
2024-06-23 18:00
miejsce
Radomska Orkiestra Kameralna,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-02 19:00
miejsce
Resursa Obywatelska, Radom,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-08 17:00
miejsce
Radomska Orkiestra Kameralna,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-14 19:00
miejsce
Radomskie Centrum Sportu, Radom,...
wstęp biletowany