Przejdź do treści
8°CPowietrze: bardzo dobre wtorek, 13 października 2026 · imieniny: Edwarda, Teofila wschód 06:54 · zachód 17:49
reklama

Wieczysta Kraków

Ekstraklasa, sezon 2026/2027: 15. miejsce na 18, 8 pkt, bramki 15:19

Sezon: 2021/2022 2022/2023 2023/2024 2024/2025 2025/2026 2026/2027 ← Radomiak Radom pełna tabela ligi wyniki w dziale Sport

Forma - ostatnie mecze PPWPPRPRWP

Najbliższe mecze

Klub i stadion

Rok założenia
1942
Kraj
Polska
Stadion
ArcelorMittal Park
Adres
gen. Mariusza Zaruskiego 2, Sosnowiec
Pojemność
11 600 miejsc
Nawierzchnia
naturalna trawa
Stadion: ArcelorMittal Park

Trenerzy w sezonie 2026/2027

  • Kazimierz Moskal Kazimierz Moskal07.2025 - 08.2026
  • Zeljko Kopic Zeljko Kopicod 08.2026

Sezon 2026/2027 w liczbach

StatystykaU siebieNa wyjeździeRazem
Mecze3710
Zwycięstwa112
Remisy112
Porażki156
Bramki zdobyte51015
Bramki stracone31619
Średnio zdobytych na mecz1,71,41,5
Średnio straconych na mecz1,02,31,9
Czyste konta101
Mecze bez strzelonego gola022
Najwyższa wygrana u siebie
3:0
Najwyższa wygrana na wyjeździe
3:4
Najwyższa porażka u siebie
1:2
Najwyższa porażka na wyjeździe
2:0
Najdłuższa seria zwycięstw
1 mecz
Najdłuższa seria remisów
1 mecz
Najdłuższa seria porażek
2 mecze
Rzuty karne wykorzystane
1 z 1

Wyniki w sezonie

DataKolejkaGospodarzWynikGość
12.10.2026 3 GKS KatowiceI. Shkurin 15'; B. Nowak 74' 2:1 Wieczysta KrakówB. Białek 62'
09.10.2026 10 Wieczysta KrakówLucas Piazón 34'; Lisandro Semedo 68', 90+6' 3:0 Wisła Płock
18.09.2026 9 Widzew ŁódźA. Milić 19' (sam.); Mario García 65' 2:2 Wieczysta KrakówLucas Piazón 37'; A. Milić 80'
13.09.2026 8 Pogoń SzczecinD. Churlinov 59'; Jordi Sánchez 90' 2:0 Wieczysta Kraków
07.09.2026 7 Wieczysta KrakówD. Dujmović 90' 1:1 Zagłębie LubinA. Ławniczak 87'
29.08.2026 6 Wisła KrakówJordi Sánchez 54'; J. Guillemenot 80' 2:0 Wieczysta Kraków
21.08.2026 5 Cracovia KrakówM. Perković 45'; A. Hasić 78', 90' 3:2 Wieczysta KrakówM. Wieteska 23'; Lisandro Semedo 53' (k.)
15.08.2026 4 Piast GliwiceO. Maziarz 87'; J. Czerwiński 90'; Leandro Sanca 90' 3:4 Wieczysta KrakówT. Christensen 6', 62', 71'; Miki Villar 64'
01.08.2026 2 Wieczysta KrakówLucas Piazón 66' 1:2 Lech PoznańY. Agnero 35'; A. Sayyadmanesh 43'
24.07.2026 1 Radomiak RadomR. Alves 43'; J. Grzesik 49' 2:1 Wieczysta KrakówS. Feiertag 57'

Strzelcy w sezonie 2026/2027

#ZawodnikGKA
1Lucas Piazón32
1T. Christensen3
1Lisandro Semedo31
4A. Milić1
4B. Białek1
4D. Dujmović11
4E. Koulouris1
4M. Wieteska1
4Miki Villar11
4S. Feiertag1

Gole w meczach ligowych i pucharowych. Gole samobójcze rywali nie są liczone zawodnikom.

Puchar Polski

reklama

Kadra w sezonie 2026/2027

ZawodnikNrWiekGAŻKCK
Bramkarze
A. Mikułko1200000
P. Stechnij1180000
N. Čavlina26230000
J. Zagrodnik31190000
M. Kochalski77250000
Obrońcy
K. Zagrodzki13200000
D. Szymonowicz14300000
A. Đermanović15230030
A. Milić16311000
K. Dankowski17290100
M. Wieteska24281010
M. Vojtko27250010
D. Dujmović55221130
Pomocnicy
K. Fila4270110
B. Lederman8250010
T. Christensen10253020
N. Knežević11220000
M. Maigaard20300031
Miki Villar23291110
K. Pestka33270120
P. Pušić70260100
T. Mras97180000
Napastnicy
Lisandro Semedo7293000
E. Koulouris9291000
P. Mróz9260000
Lucas Piazón12323230
S. Feiertag18241000
José de la Rosa19210100
B. Białek21241000
J. Donkor30270000
C. Lungoyi88250000

Skład zgłoszony do rozgrywek (31). Gole, asysty i kartki policzone z relacji meczów ligowych i pucharowych; źródło nie podaje liczby występów w trakcie sezonu.

Tabela: Ekstraklasa, 2026/2027

#ZespółMPktBilans
1 Górnik Zabrze 10 25 19:9
2 Lech Poznań 9 22 21:8
3 Legia Warszawa 10 22 21:8
4 Pogoń Szczecin 9 18 14:6
5 GKS Katowice 10 18 22:15
6 Wisła Kraków 10 17 17:14
7 Piast Gliwice 10 16 18:16
8 Korona Kielce 10 15 12:12
9 Zagłębie Lubin 10 15 12:13
10 Jagiellonia 9 12 13:16
11 Cracovia Kraków 10 11 12:15
12 Wisła Płock 9 11 9:15
13 Widzew Łódź 10 9 14:15
14 Motor Lublin 10 9 12:17
15 Wieczysta Kraków 10 8 15:19
16 Radomiak Radom 10 8 9:23
17 Śląsk Wrocław 10 6 12:19
18 Raków Częstochowa 10 3 13:25

pełna tabela: bilans, forma, u siebie i na wyjeździe →

Źródło danych: API-Football. Sezon w trakcie, dane z 13.10.2026.