Kwalifikacje do kursu podoficerskiego Sonda

fot. nadesłane
W 6 Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej wystartowała SONDA. Od początku funkcjonowania 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej stawiamy na charyzmę dowódców oraz nowoczesny leadership. W realizację założonego celu wpisuje się kurs podoficerski SONDA. Odpowiada on za podnoszenie kwalifikacji liderów wśród żołnierzy korpusu szeregowych w 6MBOT.
REKLAMA
W piątek, 10 lutego, w 6 MBOT odbyły się pierwsze w tym roku kwalifikacje do bazowego kursu podoficerskiego SONDA, w którym uczestniczyło ponad 50 kandydatów. Jest to kolejna szansa dla terytorialsów z południowego Mazowsza na podniesienie swoich umiejętności i rozwinięcie cech przywódczych oraz awans do korpusu podoficerskiego.  Uczestnikami kwalifikacji byli żołnierze pełniący terytorialną służbę wojskową z Radomia, Książenic, Pomiechówka oraz Nowego Miasta nad Pilicą.

Kwalifikacje składały się z 2 etapów: 
  • Sprawdzianu z wiedzy teoretycznej składającego się z 20-tu pytań jednokrotnego wyboru i trwającego 20 minut.
  • Rozmowy kwalifikacyjnej, która oceniała predyspozycje kandydata do pełnienia służby wojskowej w korpusie podoficerów służby terytorialnej.

Postępowanie kwalifikacyjne a także weryfikację kandydatów przeprowadzili Starsi Podoficerowie Dowództwa z Brygady i podległych Batalionów.

Na szczęśliwców, którzy przeszli gęsto sito eliminacji czeka kilkanaście tygodni intensywnego szkolenia, zarówno w trybie ciągłym jak i weekendowym. Zajęcia będą odbywać się w formie teoretycznych wykładów jak i praktycznego działania. Zwieńczeniem wysiłku ochotników będzie egzamin z wiedzy teoretycznej oraz pętla taktyczna podczas której odbędzie się sprawdzian z umiejętności praktycznych. Absolwenci kursu otrzymają stopień kaprala.

Do eliminacji na kurs SONDA mogą starać się żołnierze Obrony Terytorialnej z korpusu szeregowych, którzy mają minimum rok służby, posiadają co najmniej średnie wykształcenie, bardzo dobrą ocenę z opiniowania służbowego oraz zgodę przełożonych.  Kandydat może uzyskać dodatkowe punkty za m.in aktywność społeczną oraz osiągnięcia w czasie pełnienia służby. 
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Radom
3°C
wschód słońca: 06:15
zachód słońca: 19:04
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Radomiu

kiedy
2023-04-01 19:00
miejsce
Radomskie Centrum Sportu, Radom,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-01 20:00
miejsce
Dom Kultury Borki, Radom, Sucha 2
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-12 20:00
miejsce
Radomska Orkiestra Kameralna,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-13 19:00
miejsce
Radomska Orkiestra Kameralna,...
wstęp biletowany