Kobieta artykuł sponsorowany
8 czerwiec 2022

Czy średnioporowate włosy mogą się kręcić?

fot. nadesłane
O kręconych włosach marzy miele osób. Idealny skręt jest jednak trudny do osiągnięcia i szybko okazuje się, że nie jest łatwo zadbać o naszą fryzurę w taki sposób, aby zawsze wyglądała perfekcyjnie. Ale jak ma się porowatość do podatności na skręt? O czym warto pamiętać, jeżeli mamy włosy średnioporowate? Pielęgnacja krok po kroku – sprawdź, jak powinna wyglądać!

Porowatość włosów a podatność na skręt

Porowatość włosów okazuje się niezwykle ważna, jeżeli chcemy ułożyć idealną rutynę pielęgnacyjną. Charakterystyczne cechy naszych włosów będą wymagały od nas stosowania konkretnych produktów. Niskoporowate, wysokoporowate czy włosy średnioporowate – pielęgnacja zawsze będzie składała się z podobnych kroków, ale częstotliwość stosowania pewnych produktów może być nieco inna.

Ale czy każde pasma są podatne na skręt? Najczęściej kręcone włosy to te o wysokiej porowatości. Zdarza się, że średniopory również mają tendencję do falowania. Jeżeli natomiast zależy nam na prostych i gładkich włosach, to będziemy dążyć do obniżenia ich porowatości.

Jak sprawdzić naszą porowatość?

Nie każdy z nas wie jednak, jaka jest jego porowatość włosów. Ponadto może być ona zmienna, na co wpływ ma zazwyczaj codzienna rutyna pielęgnacyjna. Jak więc możemy sprawdzić, czy nasze kręcone włosy są wysokoporowate, fale określane raczej jako średniopory czy gładkie pasma, czyli najczęściej włosy niskoporowate? Właśnie poprzez określenie ich charakterystycznych cech oraz wykonanie prostych testów online. Wystarczy jedynie odpowiedzieć na kilkanaście pytań. Określenie potrzeb naszych włosów jest kluczowe, jeżeli chcemy ułożyć właściwą rutynę pielęgnacyjną.

Włosy średnioporowate – pielęgnacja

Falowane i kręcone włosy mają dosyć charakterystyczne potrzeby. Pielęgnacja będzie delikatnie różniła się od tej, którą stosujemy na przykład przy niskoporach. Jeżeli interesuje nas rutyna dopasowana do włosów średnioporowatych, powinniśmy wiedzieć, że skupiamy się tutaj głównie na wzmocnieniu, odżywieniu i ewentualnym podbiciu skrętu. Musimy zadbać o to, aby końcówki nie rozdwajały się, włosy były odbite u nasady, ale też zanadto się nie puszyły.

Przydatna może okazać się metoda mycia OMO. W tym przypadku zaczynamy od aplikacji odżywki, następnie oczyszczamy skalp przy pomocy szamponu, a następnie ponownie sięgamy po odżywkę. To również jeden ze sposobów na zweryfikowanie, czy nasze włosy są podatne na skręt.

Nie zapominajmy o aplikacji produktów do stylizacji, które pomogą nam ujarzmić niesforne kosmyki. Jeżeli nasze włosy się falują, koniecznie sięgnijmy po aktywator skrętu. Najczęściej sprawdza się formuła w kremie, którą z łatwością rozprowadzimy na długości naszych włosów.

Lepiej natomiast unikać szamponów silnie myjących. Tego rodzaju preparaty lepiej zostawić na oczyszczanie stosowane raz w tygodniu. Tak zwane rypacze mogą przesuszać skórę głowy czy nawet same kosmyki. Na co dzień znacznie lepiej sprawdzają się delikatne szampony o prostym składzie, zawierające łagodne składniki myjące. Oczyszczają, ale jednocześnie nie podrażniają. 
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Radom
31.5°C
wschód słońca: 04:20
zachód słońca: 20:56
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Radomiu

kiedy
2022-09-16 20:00
miejsce
Radomskie Centrum Sportu, Radom,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-25 18:00
miejsce
Ośrodek Kultury i Sztuki...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-02 16:00
miejsce
Radomska Orkiestra Kameralna,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-09 16:00
miejsce
Radomska Orkiestra Kameralna,...
wstęp biletowany