2 wrzesień 2021

Podpalili pawilon gastronomiczny

fot. KMP w Radomiu
Policjanci z Komisariatu Policji w Pionkach zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu radomskiego w sprawie podpalenia pawilonu gastronomicznego. Obaj trafili do policyjnej celi. Jeden z zatrzymanych był poszukiwany – ma ponad 300 dni kary pozbawienia wolności. Teraz jeszcze odpowiedzą za uszkodzenie mienia. Za przestępstwo to grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
REKLAMA

Do zdarzenia doszło w ostatnich dniach w Jedlni Letnisko. Nieznani sprawcy zniszczyli poprzez spalenie drewniany pawilon gastronomiczny wraz z jego wyposażeniem. Wartość strat jakie spowodowali to kwota kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Po otrzymaniu zgłoszenia o tym przestępstwie sprawą zajęli się policjanci z Komisariatu Policji w Pionkach, którzy dokładnie sprawdzali każdy ślad i sygnał dotyczący tego zdarzenia. Funkcjonariusze szybko ustalili dwóch mężczyzn podejrzewanych o to podpalenie. Zatrzymali mieszkańców powiatu radomskiego w wieku 24 i 34 lat. Dodatkowo okazało się, że starszy z mężczyzn jest poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia w celu odbycia 302 dni zaległej kary pozbawienia wolności. Obaj trafili do policyjnej celi.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyźni przed zdarzeniem spożywali w okolicy alkohol, a później chcąc zrobić na złość właścicielowi, który zamknął pawilon gastronomiczny, podpalili go.

Mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury gdzie usłyszeli zarzuty uszkodzenia mienia. Poszukiwany 34-latek został przewieziony do aresztu śledczego, natomiast wobec 24-latka zastosowano policyjny dozór.

Autor: Justyna Leszczyńska / KMP Radom

Foto: Magdalena Król / Radio Plus Radom

 
źródło: policja.pl (Autor: Justyna Leszczyńska / KMP Radom)
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Radomiu

kiedy
2021-11-21 17:00
miejsce
Radomska Orkiestra Kameralna,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-28 16:00
miejsce
Radomska Orkiestra Kameralna,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-28 19:00
miejsce
Radomska Orkiestra Kameralna,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-05 16:00
miejsce
Radomska Orkiestra Kameralna,...
wstęp biletowany